24 юни 2026 г.
НПГ по КТС – Правец - едно от най-престижните и емблематични училища в България, подготвящо поколения висококвалифицирани специалисти в сферата на информационните технологии събра за 40-годишнината си преподаватели, ученици, бивши възпитаници, партньори и официални гости.

Сред гостите бяха министърът на иновациите Иван Василев и кметът на община Правец Румен Гунински. Роботът Робърт от Учебно-консултативния технологичен център (УКТЦ) също поздрави учениците, учителите и приятелите на гимназията.

През изминалите четири десетилетия НПГ по КТС се утвърди като водещ образователен център, който успешно съчетава традиции, знания, професионализъм и иновации. Хиляди ученици са преминали през класните стаи на гимназията, а днес много от тях са утвърдени специалисти, инженери, предприемачи и лидери в сферата на информационните технологии в България и по света.

Успехът на училището не се измерва единствено с постигнатите резултати, а и със създадената общност от хора, които споделят общи ценности, стремеж към знания и желание за развитие.
Символ на качество, традиция и модерно образование, Националната професионална гимназия по компютърни технологии и системи продължава да вдъхновява нови поколения млади хора.

Последвайте ни:
Copyright © 2026 ТУ-София - ЦИР