Моят 3D свят 2017 - награди

3D_17.jpg

Официална церемония за награждаване на победителите в III-ия пореден конкурс за разработване на 3D модел за ученици „Моят 3D свят“ 2017, под патронажа на Президента на Република България, се проведе на 06.07.2017г.

Алекс Петров, 11 клас, ПМГ "Проф. Емануил Иванов", Кюстендил,

Модел на роботизирана ръка – ПЪРВА НАГРАДА: 3D статуетка на проекта,

i-Phone 7, заплащане на една семестриална такса. Спонсор: фондация „Еврика“.

Симона Колева, 12 клас, ПЕГ "Проф. д-р Асен Златаров", Велико Търново,

Модел на модерна двуетажна къща – ВТОРА НАГРАДА: Преносим компютър и

заплащане на две семестриална такси. Спонсор: „Контракс“ АД.

Марин Узунов,10 клас, СУ "Нешо Бончев", гр. Панагюрище,

Модел на едноместен самолет – ТРЕТА НАГРАДА:

Заплащане на семестриална такса за първия семестър. Спонсор: Машинно-технологичен факултет.

Георги Дочев, 4 клас, I СУ “Пенчо Славейков”, София, 3D модел на

селцето на смърфовете - ПООЩРИТЕЛНА ГРАМОТА ЗА НАЙ-МЛАД УЧАСТНИК.

Наградите връчиха гостите на тържеството:  зам.-председателят на 44-тото Народното събрание г-жа Цвета Караянчева, възпитаник на МТФ, г-жа Саша Безуханова, председател на Съвета на настоятелите на ТУ, г-жа Боряна Кадмонова, изпълнителен директор на фондация „Еврика“, г-н Йордан Йорданов, президент на българската фирма за информационни технологии „Контракс“.

Г-жа Караянчева се обърна към участниците с думите: „Спокойна съм, че с такива млади хора бъдещето на България е сигурно. Изберете Техническия университет, това е едно от най-реномираните Висши училища в света.

Успех, млади приятели на науката. Не слагайте юзди на мечтите си. Бъдете смели и креативни“.

Организатори на конкурса са Машинно-технологичния факултет и фондация „Еврика“.

Поздравления и нови успехи!