Университетски зимни игри и Зимен университет, Боровец - награди

Nagradi_ski3.jpg

Шампион и носител на Комплексна купа са скиорите на ТУ

За 9-та поредна година  Асоциацията за университетски спорт „Академик“, в партньорство с Национално представителство на студентските съвети,  организираха прекрасния празник Университетски зимни игри и Зимен университет с участието на над 300 студенти от 21 висши училища.

Надпреварата включваше състезания по 6 вида спорт, индивидуално и отборно: ски алпийски дисциплини, ски бягане, ски рали, сноуборд, шейни и щафета, които се проведоха в съответствие с най-новите правила на съответната Национална спортна федерация.

Старт на игрите дадоха доц. Златко Джуров, председател на АУС „Академик“ и Яна Вангелова - председател на НПСС, официален гост беше министърът на младежта и спорта проф. Даниела Дашева.

В представителните отбори на ТУ - София по снежните писти участваха 30 състезатели – мъже и жени, със своите двама треньори. Ръководител на делегацията бе ст.пр. Александър Александров от ДФВС.

Класиране

Индивидуално златен медал ски алпийски дисциплини - мъже и сребърен  медал ски рали за Никола Досев, ФаГИОПМ..

Отборно мъже - първо място и жени - второ място за ТУ – София.

Индивидуално сребърен медал сноуборд - мъже за Александър Христов, ЕФ.

Индивидуално бронзов медал сноуборд - мъже за Иван Иванов, ФАИО.

Индивидуално златен медал сноуборд - жени за Румяна Русева, МФ.

Отборно мъже и жени ТУ – София.

В комплексното класиране нашите спортисти завоюваха общо 9 медала: 5 златни, 3 сребърни и 1 бронзов и станаха първи, следвани от НБУ и ЛТУ.

В церемонията по закриването на игрите участваше Ансамбълът за народни танци към ТУ - София.

Поздравления за представителните ни студентски отбори!

Жени:

1. Анна Крайчева - СФ